Oddíl basketbalu - Informace k soutěžím

Informace k nařízení Bezpečnostní rady státu

Na základě nového rozhodnutí BRS se s okamžitou platností ruší všechny tréninky a odkládají se všechny zápasy.

Česká basketbalová federace se rozhodla udělat maximum pro to, aby byl ve všech rozehraných soutěžích zachován jejich sportovní charakter. V rámci tohoto cíle bylo vydáno následující opatření:

- všechny basketbalové soutěže řízené STK ČBF pokračují podle své termínové listiny

- na všechna utkání je zákaz vstupu diváků

- stejné doporučení platí i pro soutěže řízené jednotlivými Oblastmi ČBF

Prosím respektujte toto rozhodnutí!!!

Podpora projektu "Bezfaulu"

TJ Sokol Toužim, z.s. - družstvo minižaček U12 se rozhodlo podpořit projekt České basketbalové federace nazvaný "BEZFAULU".

Podporujte čistý basket.

BEZ AGRESE. S RESPEKTEM. KVŮLI DĚTEM.

V poslední době se nám nějak množí fauly. Ne na palubovce, kde jsou přirozenou součástí hry. Ale mezi fanoušky basketbalu: rodiči, kamarády, blízkými lidmi. Oběťmi faulů jsou nejčastěji rozhodčí, trenéři soupeřících týmů a hlavně děti. Ty jsou potrestány nejvíc.

Je jen na nás samotných, abychom se těchto osobních chyb vyvarovali a udrželi slušnost a respekt v českém basketbalu.

více informací naleznete na www.bezfaulu.cz

FANDĚTE S RESPEKTEM a s TJ Sokol Toužim

Změna termínu 1.kola Krajského přeboru nejmladších minižaček U11

Z technických důvodu se 1.kolo Krajského přeboru nejmladších minižaček U11 přesouvá ze soboty 16. listopadu na neděli 17. listopadu 2013.

Nový rozpis turnaje:

ID zápasu: 149075
Soutěž: nejmladší minižáci U11, Krajský přebor, Nejmladší minižáci
kolo: 1, číslo zápasu: 1
družstva: TJ Sokol Toužim vs. TJ Sokol Kraslice
se koná dne 17.11.2013 v 09:00 hodin
v hale: Kraslice

Pokračovat ve čtení

TJ Sokol Toužim - basketbal - U11 - sezóna 2012 - 2013

V letošní sezoně byly uspořádány pro minižačky U11 /nejmladší/ turnaje - celkem 5, každý v místě jednoho družstva. Družstva mohla být smíšená /chlapci i dívky/ a výsledek se započítával společně. Naše děvčata hrála velmi dobře, překvapila i soupeře, jen poslední turnaj se jim nepovedl, byl výkonostně slabší, ale přesto se v konečném pořadí umístila na 2.místě. Velmi dobře se zapojily i hráčky, které začaly hrát až během soutěže.

Družstvo tvořila tato děvčata /a 1chlapec/: Kollarová Michaela, Hosnedlová Veronika, Hejkalová Kristýna, Vlčková Kristýna, Fritschová Natálie, Brožová Kateřina, Velhartická Lucie, Michalcová Kristýna, Dornica Vít, Heroldová Klaudie, Červená Michaela, Čapková Eliška, Moravcová Veronika, Jansová Edita a Bronecová Kateřina.

V konečném pořadí se děvčata umístila hned za družstvem chlapců ze Sokolova a získala tak za 2.místo pěknou sošku a stříbrné medaile.

V příštím roce budou pokračovat jednak v kategorii U11 a ty, které přechází do další kategorie budou hrát starší minižačky. Věříme, že děvčata budou trenovat i hrát se stejným zápalem jako v letošní sezoně.

Trenérkou zůstává i nadále Hana Fialová a které občas pomáhá i Petr Gašic.

TJ SOKOL TOUŽIM – ODDÍL BASKETBALU - Nejmladší minižáci U11 - sezóna 2012 - 2013

V letošní sezóně 2012/2013 vstoupil do soutěže i náš nejmladší oddíl hráček a hráčů basketbalu.

Soutěž v jejich kategorii probíhá turnajově. Každý turnaj čítá deset utkání – každý s každým, hrají v něm hráčky a hráči ročníku narození 2002 a mladší, hraje se na minikoše s míčem č.5 a hrací doba utkání je 2 x 6 minut čistého času.

Děvčata a chlapci se scházejí na trénincích dvakrát týdně v toužimské sportovní hale a jejich trenérkou je paní Hana Fialová.

1.kolo 17.11.2012 v Karlových Varech

BSK Tatran Kraslice - TJ Sokol Toužim      2:18
TJ Sokol Toužim - BK Loko K.Vary           22:20
BK Sokolov - TJ Sokol Toužim                 27:8
TJ Sokol Toužim - BCM Sokolov               25:2

2.kolo 12.1.2013 v Sokolově

TJ Sokol Toužim - BK Loko K.Vary             12:2
TJ Sokol Toužim - BK Sokolov                   6:9
BCM Sokolov - TJ Sokol Toužim                 6:12
BSK Tatran Kraslice - TJ Sokol Toužim      10:17

3. kolo 23.2.2013 v Toužimi

BSK Tatran Kraslice - TJ Sokol Toužim       9:15
BCM Sokolov - TJ Sokol Toužim              16:18
TJ Sokol Toužim - BK Sokolov                  5:30
TJ Sokol Toužim - BK Loko K.Vary            8:23

Toužimské basketbalistky ohromily na turnaji v Karlových Varech všechny soupeře

V současné době působí v oddíle basketbalu družstva minižaček, žen a mužů. Tato družstva hrají soutěže v rámci kraje Karlovarského a oblasti, která zasahuje i Plzeňsko. Všechna družstva již zahájila své soutěže.

Družstvo nejmladších minižaček, které trénuje Hana Fialová hraje turnajovým systémem a těchto turnajů je celkem pět.

V této kategorii hrají společně chlapci i děvčata (smíšená družstva).

Družstvo zahájilo velmi úspěšně prvním turnajem v Karlových Varech dne 17. listopadu 2012. Děvčata svým  výkonem velmi překvapila nejen trenérku a rodiče, kteří své ratolesti přišli povzbudit, ale i své soupeře. Děvčata dosáhla těchto výsledků: vyhrála nad všemi dívčími soupeři a podlehla pouze družstvu chlapců.

Výsledky:
Kraslice - Toužim 2 : 18
Loko K. Vary - Toužim 20 : 22
BCM Sokolov - Toužim 2 : 25
BK Sokolov (družstvo chlapců) - Toužim 27:8

V rámci turnaje byly vyhodnocovány hráčky z jednotlivých družstev. Nejužitečnější hráčkou celého turnaje byla vyhlášena dívka z družstva Sokola Toužim Kristýna Michalcová.