Informace

Odbor turistiky TJ Sokol Toužim, působící též pod hlavičkou Klubu českých turistů, je pořadatelem či spolupořadatelem několika významných turistických akcí.

• TOUŽIMSKEJ PUCHEJŘ (v roce 2019 proběhne již 40. ročník)
    • tradiční dálkový pochod konaný vždy první sobotu v září (v roce 2019 se uskuteční 7. září)
    • start i cíl je připraven na hřišti Sportovního areálu města Toužim, kousek od centra.
    • Vždy je připraveno několik pěších i cyklo tras (pěší: 10, 20, 30 km, cyklo 40, 60, 80 km)

• NOVOROČNÍ VÝSTUP NA TŘEBOUŇSKÝ VRCH  (v roce 2019 se bude konat již 39. ročník)
    • další tradiční akcí je krásná novoroční procházka zimní přírodou na nejvyšší vrch Toužimské plošiny. Třebouňský vrch (824 m nad mořem) svým protáhlým tvarem a téměř 200 metrovým převýšením je charakteristickou dominantou Toužimska.

• SETKÁNÍ U PRAMENE STŘELY
    • nově připravovaná akce (v roce 2019 proběhne 7. ročník) k pramenu řeky Střely.
    • několik pěších i cyklotras Vás dovede do obce Prachomety (jihozápadně od Toužimi), kde pro všechny účastníky jsou připravené pamětní listy, občerstvení a bohatý kulturní program.

Členové odboru turistiky se též aktivně zúčastňují turistických akcí pořádaných ostatními odbory Klubu českých turistů.

Více informací naleznete i na internetových stránkách: http://www.kcttouzim.estranky.cz